GÖZ SAĞLIĞISEKTÖREL YENİLİKLER

Miyopluğu İyileştiren Gözlük mü !

Japon firması miyopluğu iyileştiren akıllı gözlükler geliştiriyor. Gözlükler, zamanla miyopiyi düzeltmek için göz bebeklerini ve retinayı pasif olarak uyarıyor.

Bir gözlük taktığınızı ve yavaş ama emin adımlar ile uzak görüşünüzün sonsuza kadar düzeldiğini hayal edin. Miyopi veya uzak görüşü olan insanlar için imkansız değil gibi .

Göz çizdirme ameliyat olmadan miyopluğun düzeltilmesi mümkün mü?

Japon firması Kubota öyle olduğuna inanıyor. Şirketin ekibi, tıpkı gözlükler gibi sadece gözünüzün önüne yerleştirerek görüşünüzü iyileştirebilen giyilebilir bir cihaz üretti.

Kubota Gözlükleri olarak adlandırılan cihaz şu anda hala bir prototip ve test aşamasında, ancak şimdiye kadar umut verici sonuçlar göstermiştir.

Miyopi , tipik olarak göz küresindeki kornea ve retina birbirinden çok uzak olduğu durumlarda ortaya çıkar. Ardından, gelen görüntüyü retinanın önünde odaklar, uzaktaki nesnelerin bulanık görmesine yol açar.
Kubota’nın ilk hedefi, çok sayıda insanın miyopi ile mücadele ettiği Asya ülkelerinde “akıllı” gözlüklerini piyasaya sürmeye başlamaktır. Şirket belirtildiği gibi , Asya ülkelerinde 20 yaşın altında % 96 Güney Koreliler, % 95 Japon, % 87 Hong Konglular, % 85 Tayvanlı ve % 82 Singapurluların uzağı görmek için gözlük kullanmaları gereklidir. Dünyada yaklaşık 2,56 milyar insan miyopluktan mustarip.

Bu nedenle, böyle yeni bir cihazın çok sayıda insan tarafından hoş karşılanacağını söylemek doğru olacaktır.

Miyop Nedir? Miyop Hakkındaki Gerçekler.

Kubota Gözlükleri nasıl çalışır?

Kubota Gözlükleri, miyopluğa neden olan kırılma hatasını düzeltmek için cihazın lensinden kullanıcının retinasına bir görüntü yansıtarak çalışır. Şirket, gözlükleri günde 60 ila 90 dakika takmanın doğru görüşe yardımcı olduğunu belirtti.

Ancak, kullanıcıların bu etkiyi sürdürebilmesi için cihazı günlük olarak kaç gün, hafta, ay veya yıl kullanması gerektiğini henüz bulamadı ve bu etkilerin ne kadar sürdüğünü ve kalıcı olup olmadığını açıklamadı.
Kubota, bu noktaları ve daha fazlasını öğrenmek için daha fazla klinik araştırma ve test yapmayı planlıyor.

Şirketin başkanı Ryo Kubota, ekibin ABD’de 25 kişiyi içeren bir klinik denemeye başladığını ve bunun ardından şirketin ” bu gözlükleri ilk olarak yüksek oranda uzağı göremeyen insanların fazla olduğu Asya’da satmayı planladığını ” söyledi. .

İlk klinik denemeler geçen yaz başladı ve şirket ayrıca iki yıl önce İsrail’de denenen bir yöntem olan miyopiyi düzeltmenin başka bir yolu olarak kontakt lensleri de araştırıyor .

Görmeyi iyileştirmek için invaziv (ameliyat) olmayan düzeltici yöntemler geliştirmek, dünya çapında milyarlarca insanın hayatını çok daha kolay ve keyifli hale getirecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');