OPTİK CAMLARGÖZ SAĞLIĞI
Trend

GÖZLÜK CAM VE ÇERÇEVE BEDELLERİNE İYİLEŞTİRİLMESİ ÇALIŞMALARI BAŞLATILMIŞTIR.

TÜKODER TARAFINDAN EMEKLİ, MEMUR VE İŞÇİLERE ÖDENEN GÖZLÜK CAM VE ÇERÇEVE BEDELLERİNE İYİLEŞTİRİLMESİ ÇALIŞMALAR BAŞLATILMIŞTIR.

TÜKETİCİYİ KORUMA DERNEĞİ (TÜKODER) TARAFINDAN

EMEKLİ, MEMUR VE İŞÇİLERE ÖDENEN GÖZLÜK CAM VE ÇERÇEVE BEDELLERİNE

İYİLEŞTİRİLMESİ ÇALIŞMALAR BAŞLATILMIŞTIR.

Tüketiciyi koruma derneğine memur, emekli ve işçilerin gözlük çerçevelerine ve camlarına yapılan ödemelerin azlığı sebebiyle tüketicilerin yapmış oldukları şikayetler üzerine konunun detaylarının incelenmesi adına Tükoder Merkez Yönetim kurulu ve  Tüm optik ve optometrik meslek adamları derneği (Toomad) yönetim kurulu üyelerinden birer heyet  Tükoder Genel merkezinde bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdiler.

 


Toplantıya Tükoder Genel Başkanı Sayın Aziz KOÇAL Toomad Genel Başkanı Abdullah AYDIN ve her iki derneğin Yönetim Kurulu Üyelerinden temsilciler katılım sağlamışlardır. Sayın AYDIN yapılan şikayetler in haklılığını dile getirerek yapılan ödemelerin günün koşulları ölçüsünde çok düşük miktarlarda olduğunu özellikle 16 yıldır bir iyileştirmenin yapılmamasının önemli bir sorun olduğunu, tüketicilerin gözlük alırken şikayetlerini kendilerine yaptığını vurgulayarak konu hakkında detaylı bilgilendirme yapmıştır. Sayın KOÇAL konunun öneminin farkında olduklarını ülkemizin emeklisine, memuruna, işçisine koruyucu görüş sağlığı bakımından belirli standartlarda ödeme yapılmasını diğer bir ifade ile gözlüklerin bedelinin ilaçlarda olduğu gibi Sosyal Güvenlik Kurumu Tarafından karşılanması  gerekliliğini dile getirerek,  özellikle sosyal devletin vatandaşlarına vereceği sağlık hizmetlerinin tümünde her hangi bir ek  ücret ödenmemesi gerekliliği açısından çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizerek belirti.

Konu üzerinde optik sektörünün işleyişinin farklılığını, marka çeşitliliklerini biliyoruz.
ancak burada emeklimize memurumuza işçimize belirli standartlarda gözlük cam ve çerçeve ödemelerin de gerekli iyileştirmelerin yapılması için kamu otoritesi nezdinde gerekli  çalışmaların yapılmasına başlayacağız diyerek toplantı sona ermiştir.

TÜKODER ve TOOMAD Derneği Başkan ve yönetim kurulu üyelerine mesleğimizi yakından ilgilendiren bu konu ile ilgili duyarlılıklarından dolayı teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');