Sektörden Haberler
Trend

Diyarbakır Ticaret Odasının Birliğe Açtığı Davaya Ara Karar Çıktı !

Diyarbakır Ticaret Odasının Türk Optisyen ve Gözlükçüler Birliğine açmış olduğu yürütmeyi durdurma davasına tekrar ara karar çıktı. Mahkeme (15) gün içinde Sevhen yapılan hatadan geri dönülmesini ve mahkemeye açıklama yapılmasına karar verildi.

Konu özeti ;

Diyarbakır Ticaret ve Sanayii Odası : Sayılı Resmi Gazete’nin Çeşitli İlanlar bölümünde Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği’nden başlığı altinda yayımlanan “19) XIX. Bölge Güncydoğu Optisyen-Gözlükçüler Odası: Şanliurfa merkez olmak üzere (Sanliurfa, Ağr, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkâri, Mardin, Muş Siirt, Şırnak ve Van) ve 20) XX. Bölge Kuzeydoğu Optisyen-Gözlükçüler Odası: Sivas merkez olmak üzere (Sivas, Ardahan, Elàzıg. Erzincan, Erzurum, Iğdır, Kars ve Tunceli) şeklinde iki odanın kurulmasıma” ilişkin işlemin iptali ve yürütmesinin durdurulması talep edilmektedir.
Davacı Oda tarafindan,
28 Haziran 2019 Tarihli ve 30815 SAVUNMA ÖZETI sürülerek davanın ve yürütmenin durdurulması isteminin reddi gerektiği savunulmaktadır : Dava konusu işlemde hukuka aykırılık bulunmadığı ileri TURK MILLETI ADINA Karar veren Ankara 4. Idare Mahkemesince dava dosyası incelenerek yürütmenin durdurulması istemi hakkında işin gereği görüşüldü:
Davalı idareden; Verilen savunma dilekçesinde; davaya konu işlemin sehven tesis edildiği belirtildiğinden, dava konusu işlemin iptal edilip edilmediği veya geri alınıp alinmadığı hakkında açıklama yapilmasının istenilmesine, 2577 sayılı Kanun’un 20. maddesi uyarınca ara kararı gereğinin yerine getirilmesi için davalı idareye on beş (15) gün süre verilmesine, verilen süre içinde karar gereğinin yerine getirilmesinin yasal zorunluluk olduğu hususunun davalı idareye bildirilmesine, davanın durumuna ve olayın niteliğine göre yürütmenin durdurulması isteminin ara kararı gereği yerine getirildikten ya da cevap süresi geçtikten sonra incelenmesine, 10/09/2019 tarihinde oy birliğiyle karar verildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');