SEKTÖRDEN HABERLER
Trend

TOGB Basın Açıklaması

Merkez YÖNETİM KURULU mahkeme kararı ile DÜŞÜRÜLDÜ” başlığı ile yayımlanan haberlerin HUKUKÎ temeli ve İTİBAR edilebilir bir tarafı yoktur. dedi..

TÜRK OPTİSYEN-Gözlükçüler BİRLİĞİ, Genel SEKRETERLİĞİ ve Basın SÖZCÜLÜĞÜ’nden:

TÜRK OPTİSYENLERİ’nin ve Türk GÖZLÜKÇÜLERİ’nin ve kamuoyunun saygıdeğer BİLGİLERİNE sunulur:

Bazı sosyal medya ortamlarında, “Türk OPTİSYEN-Gözlükçüler BİRLİĞİ Merkez YÖNETİM KURULU mahkeme kararı ile DÜŞÜRÜLDÜ” başlığı ile yayımlanan ve “FLAŞ, FLAŞ!..” diye verilen haberlerin HUKUKÎ temeli ve İTİBAR edilebilir bir tarafı YOKTUR.

BİRLİĞİMİZ ve Merkez YÖNETİM KURULU’muz, Anayasa’ya, kanunlara ve hukuka uygunluk çerçevesinde GÖREVDEDİR ve mesleğimizin icapları, Anayasa’mızda tarif edilen “KAMU KURUMU niteliğinde meslek kuruluşu” olarak TÜRK MİLLETİ’nin göz ve GÖRME SAĞLIĞI hizmetlerinin gerekleri ile KAMU YARARI ilkeleri ve BİLİNCİ çerçevesinde, o ulvî görevlerini sürdürmeğe KARARLIDIR.

MESLEĞİMİZİN, meslektaşlarımızın, odalarımızın ve Birliğimizin MENFAATLERİNİ HİÇE SAYAN, maksadı bizce çok iyi bilinen, ULUSLARARASI GÜÇ’lerin güdümünde olarak baştan beri “BİRLİK” OLMAMIZI ve “birlikte”liğimizi ENGELLEMEK peşinde olan BİRİLERİNİN yanlış adreste ve HUKUKÎLİKTEN UZAK-HÂİNLİK dolu tutumları, bizi ASLA YILDIRMAYACAKTIR.

Biz, Birlik ve meslektaşlar olarak, ihâneti-sadâkatsizliği onları ismen ve cismen tanıyoruz.
Cirmlerini ve cürmlerini de biliyoruz.

Atalar ne demiş: “YANLIŞ hesap BAĞDAT’dan DÖNER!..”

Bu son BEDBAHT GİRİŞİM, evvelce “İHANET BELGELENMİŞTİR…” başlığı ile yayımlanan hususları TEYİD ETMEKTEDİR ve o “HIYANET”i bir dahî BELGELEMEKTEDİR…

Büyük bir GURUR ile kurup görevlendirmekten şeref duyduğumuz ODALARIMIZ ve saygıdeğer yöneticileri, Merkez Yönetim, Yüksek Disiplin ve Denetleme KURULLARIMIZ ile İSTİŞARE içinde ve EMİN adımlar atarak yoluna devam etmeli ve ÜYE KAYDI işlemlerini kanunî (3) AY’lık SÜRE içinde tamamlamak gayretini elden bırakmamalıdır.

Biz, hukuka uygunluk içinde GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ ve onun BİLİNCİNDEYİZ.

Sizler de öyle olun.

ENDİŞEYE hiç MAHAL YOK!…

Saygılarımızla,

İlker AKGÜL
Türk -Gözlükçüler Birliği

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');