SEKTÖRDEN HABERLERSEKTÖREL YENİLİKLER

TOGB Yeni Merkez Yönetimi: Mahkeme Kararı Bize Tebliğ edilmedi.

Hukuki olarak itibar edilebilir değil.

TOG Birliğimizin MERKEZ YÖNETİM KURULU üyeleri ile Odalarımızın KURUCU Yönetim Kurulu BAŞKANLARI’nın, pek değerli ÜYELERİMİZİN ve mensuplarımızın saygıdeğer DİKKATLERİNE:

Merkez Yönetim Kurulu’muzun 17, 18 ve 19 sayılı kararları gereğince BAŞKAN ve Genel Sekreter vasfı, görevi ve yetkisi tamamen DÜŞMÜŞ bulunan Mahmut YETİM (ile Engin BULUT) tarafından, Merkez Yönetim Kurulu hakkında ZİHİN KARIŞIKLIĞI yaratmak maksatlı bâzı PAYLAŞIM’larda bulunulduğu anlaşılmaktadır.

Bunların hiçbiri, hiçbir şekilde ve aslaa HUKUKÎ olarak İTİBAR EDİLEBİLİR DEĞİLDİR.

Değerli Üyelerimiz ve Başkanlarımız;

Bilinmelidir ki: Türkiye Cumhuriyeti, bir “hukuk devleti”dir. Hiçbir kimse, makam ve organ, Anayasa’da ve kanunlarda dayanağı olmayan bir yetkiyi kullanamaz. Şayet, kullanırsa, hukuken muteber veya geçerli sayılamaz. YANLIŞ MECRALARDA ve mahfillerde sürdürülmek istenen gayretler tamamı ile NÂFİLEDİR. Usûle ve hukuka uymayan teşebbüsler ile üretilen şeyler, Birliğimizi ve Merkez Yönetim Kurulu’muzu asla bağlayıcı görülmememektedir.

Yukarıda örneği bulunan belge, bir çoğunuza gönderilmiş olabilir.

Fakat, Birliğimizi muhatap (davalı mevkiine) alan ve hukukî uygulanabilirliği olan bir mahkeme kararının tebliğ edilmediğini de belirtmek isteriz.

Bilindiği üzere, Birliğimizin Merkez Yönetim Kurulu, dokuz (9) üyeden oluşmaktadır.
Bu (9) kişiden 7’si, alınmış olan kararlara ve bunlar ile kararlaştırılan iş ve işlemler ile toplantı dâvetine oybirliğiyle imza atmıştır.

Kurul’umuzun toplantılarına dahî iştirak etmeyen mezkûr şahısların akılalmaz tutumlarını ibretle tâkip ediyoruz.

Adı geçen şahısların bu teşebbüs ve buna benzer girişimler ile ne yapmaya çalışdıklarını anlamakta zorluk çekilmektedir. Bu yapılanlar, Birliğimizi nereye götürecektir ki?… Bu teşebbüsler ile (9) kişilik Yönetim Kurulu’nun (7) kişilik ekseriyetinin iradesine ve kararlarına ipotek mi konulacaktır? Bu bahtsız teşebbüslerin, meslek câmiamızın iyiliğine ve faydasına olmadığını biliyoruz.

Birliğimizi ve Odalarımızın kuruluşunu engellemeğe mâtuf teşebbüslere karşı her türlü tedbirimiz ve hazırlığımız vardır; meslekdaşlarımıza güvenimiz de tamdır.

Bu sebeple;
Evvelce, 29 EYLÜL 2019 (Pazar) günü olacağı bildirilen Yönetim Kurulu ve istişare TOPLANTIMIZ, aynı yerde ve saatde YAPILACAKTIR.

Kararlılık içinde ve hukuk çerçevesinde görevimize DEVAM ediyoruz.

Kurul üyelerimizin ve Kurucu Oda Başkanlarımızın toplantıya katılmaları gerektiğini belirterek takdirlerinize sunuyoruz.Saygılarımızla,
İlker AKGÜL
Türk -Gözlükçüler Birliği
Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');