SEKTÖRDEN HABERLERUncategorized

Novartis, TEDx’teki “Gözünü Aç” temalı etkinliğiyle kronik göz hastalıklarına dikkat çekti

"Gözünü Aç"

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Novartis Türkiye, göz hastalıklarına karşı farkındalık yaratmak için “Gözünü Aç” temasıyla TEDxBahcesehirUniversity’nin ilk salon etkinliğinin ana sponsoru oldu.
  1. Türkiye, göz hastalıklarına karşı farkındalık yaratmak için “” temasıyla TEDxBahcesehirUniversity’nin ilk salon etkinliğinin ana sponsoru oldu.

Screenshot 20190315 154802 Photos

14 Mart 2019, İstanbul – Göz hastalıklarına karşı farkındalık yaratmak için “Gözünü Aç” temasıyla çeşitli etkinlikler düzenleyen Novartis Türkiye, tema kapsamında TEDxBahcesehirUniversity’nin 5. yılının ilk salon etkinliğinin ana sponsorluğunu üstlendi. 13 Mart Çarşamba günü, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Studio’da gerçekleşen etkinlikte 1992 yılı Türkiye güzeli , DijitalPara Teknoloji’nin kurucusu ve CEO’su , Karanlıkta Diyalog Müzesi rehberi ve son dönemlerde gezgin kimliğiyle dikkat çeken müzisyen konuşmacı olarak yer aldı.

Kaymaz, nadir bir hastalık olan ile doğan çocuğunun yaşam mücadelesi ve hastalıkla yaşamı; Taşdöğen, dünyayı değiştiren yıkıcı teknolojilerden Blockchain’in sağlık alanında kullanımı; Grantepe görme engelli bir birey olarak karşılaştığı zorlukların üstesinden nasıl geldiğini; Sicimoğlu ise müzisyenlikten televizyona uzanan yolculuğunda dünyanın renklerine gözünü açmak ve güzelliklerini keşfetmekten bahsetti.Screenshot 20190315 154741 Photos

Konuşmacılar 18 dakikalık konuşmalarının ardından, salon tipi etkinliklerine özel katılımcıların sorularını da cevapladı. 200 kişinin katıldığı “Gözünü aç” temalı etkinlik, tedxbahcesehir.com/GozunuAc adresinde etkinlikle eş zamanlı olarak yayımlandı. Novartis Türkiye, “Gözünü Aç” temasıyla etkinliklerin destekçisi olmaya ve yepyeni etkinlikler düzenlemeye devam edecek.

Novartis Hakkında
Sağlık alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Novartis, Türkiye’de de ilaç sektörünün lider firmalarından biri. Merkezi İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis yenilikçi ilaçlar, jenerik ve biyobenzer ilaçlar ve ürünlerinden oluşan geniş ürün portföyüyle hastaların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyor. 2018 yılında Grup’un devam eden operasyonlarında 51,9 milyar dolarlık net satış rakamına ulaşılırken, bunun yaklaşık 9.1 milyar dolarlık kısmı Grup çapında Ar-Ge faaliyetlerine aktarıldı. Novartis, ürünlerini dünya çapında 800 milyondan fazla kişiye ulaştırarak yeni tedavilerin geniş kitlelere erişimini sağlıyor. Dünya genelinde 150’nin üzerinde ülkede faaliyet gösteren Novartis, tüm grup şirketlerinde yaklaşık 130.000 kişiyi istihdam ediyor. Novartis, Türkiye’de yaklaşık 2.400 çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim, pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürütüyor. Daha fazla bilgi için: www.novartis.com.tr

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');