SEKTÖREL YENİLİKLER

İş Görüşmesine Giderken Neden Gözlük Takmalısınız ?

Bir iş görüşmesinde gözlük takmanın, başvurduğunuz pozisyonu gerçekten alma şansınızı artırdığını biliyor muydunuz?

Birkaç yıl önce yapılan bir araştırma, gözlük takan insanların takmayanlara göre nasıl algılandığı konusunda önemli farklar olduğunu kanıtladı.

Ancak bu, birinin zekasının görünüşüne göre yargılanması gerektiği anlamına gelmez, yalnız gerçek şu ki, gözlük takan insanlar genellikle takmayanlardan daha akıllı olarak kabul edilir.

Gözlük takmak gerçekten daha akıllı olduğunuzu gösterebilir, büyük araştırmalar bunu söylüyor.

Bunun iki nedeni var:

Bilgi edinmek

İlk olarak, çalışmalar çoğu insanın gözlüğü gerçekten ihtiyaç duyduğu için gözlük taktığını gösterdi. Birisi gözlük takıyor ise bunun nedeni görme sorunları olmasıdır ve bunlar muhtemelen yıllarca kitap okumaktan ve bilgisayar monitörlerine bakmaktan kaynaklanmaktadır.

Mimiklerinizin incelenmesine engel oluyor.

İkinci olarak, gözlükler yüz mimiklerinizi gizlemeyi başarır böylece görüşmeyi yapan kişinin sizi inceleme işini zorlaştırır. Eğer birinin zihnini okuyamazsak, onun en iyisi varsayma eğilimindeyiz. Bu başka bir psikolojik numara, ama görünüşe göre işe yarıyor!

Bu nedenle, bir dahaki sefere bir iş görüşmesine giderken, belki de gözlüklerinizi takmanız fena fikir olmasa gerek. Günümüzde, reçeteye ihtiyacınız olmasa bile (çoğunlukla sözde hipster modasının yükselişi sayesinde) onları takma zevkine kendinizi kaptırmanız tamamen kabul edilebilir.

Sana zaten şık ünlülerden daha iyi kim ilham verebilir?

Gözlüklü ünlüler kervanı
Gözlüklü Ünlüler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');