GÖZ SAĞLIĞI

Görmek Herkesin Hakkı Adlı Kampanya Dalga Dalga Büyüyor.

Görmek Herkesin Hakkı Kampanyası Dalga Dalaga Büyüyor

Sosyal medyada bir araya gelen optisyenler gözlük yardımı yapiyor.
Optisyen ayhan demircan’ın organize ettiği “Görmek herkesin hakkıdır ” adlı projesine tüm meslektaşlarından destek geliyor.
Afrika ülkelerinde gönüllü olarak çalışan Türk göz hekimleri ile koordineli olarak başlatılan gözlük yardımı projesi ile genç optisyenler somali ve nijer gibi bir cok ülkeye gözlük gönderecekler.
Somalide Sağlık bakanlığı tarafından kurulan Recep Tayyip Erdoğan Hastanesinde görevli Türk göz hekimlerinin yapmış oldukları katarakt ameliyatlarından sonra en çok ihtiyaç duyulan tıbbi gerecin bir gözlük olduğunu genç optiyenlerde bu bölgede gözlük bulmakta sıkıntı yaşayan insanların göz sağlığına katkı sağlamak amaçıyla boyle bir proje hazırlanmış.
Optik sektörü mensubu bir çok optisyen ve firmanın desteklediği proje ilk günden yoğun bir ilgiyle karşılaşmış .Bir çok optisyen ve firmanın projeye ortak olmak istediklerini belirten mesajları sosyal medya hesaplarından paylaşmış durumda.
Demircan “Ayrıca bir çok üniversitesinin optisyenlik bölümü öğrencileri bu projeye dahil olarak , gözlük camı ve çerçeve üreticilerinin kampanyaya destek amaclı gönderdiği optik cam ve çerçevelerin montajınıda üniversitelerdeki labaratuvarlar da hazırlayarak ilk gözlük yapma deneyimlerinide afrikadaki yoksul insanlar için yapmış oluyorlar” dedi

  Demircan süreçin işleyişi içinde ” Sektörümüz ile çok iyi bir dayanışma içindeyiz ilk etapda 1000 gözlük hedefimize kisa sürede ulaştık. Hala arkadaşlarımız yardım için gözlükler gönderiyorlar. Optik hizmeti veren müheseslerimiz gözlüklerin montajını yaparak gönderiyor.Gözlük cam ve optik Çerçeve üreticilerinin gönderdiği ürünleride üniversitelere göndererek ordaki optisyenlik bölümü öğrencisi arkadaşlarımız hazırlayarak bize geri gönderiyorlar.” Dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');