SEKTÖRDEN HABERLERSEKTÖREL YENİLİKLER

EssilorLuxottica’dan Ortaklı Satın Alma.

EssilorLuxottica ve CooperCompanies, çocuklarda miyopinin ilerlemesini azaltmak için gözlük camları geliştirmeye odaklanan yaşam bilimleri şirketi SightGlass Vision'ın satın alınması için bir ortak girişim duyurdu.

’dan ortaklı satın alma, çocuklarda miyopinin ilerlemesini azaltmayı amaçlayan teknolojisinin ticarileştirilmesini hızlandırması bekleniyor.

SightGlass Vision Difüzyon Optik Teknolojisi

(DOT) lensleri, eksen üzerindeki görüşü etkilemeden çevresel kontrastı modüle eden bir mekanizma kullanır. Şirket, bu teknoloji ile kontrast modülasyonunun ölçüldüğünü , kontrol edildiğini ve kontrast azaltma miktarının verjansa bağlı olmadığını öne sürüyor.

SightGlass Vision DOT lensleri, Haziran 2020’de Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve diğer Avrupa Ekonomik Bölgesi ülkelerinde ticarileştirilmesine izin veren CE İşareti beyanını aldı.

Şirketler, 50/50 ortak girişiminin piyasaya çıkma yeteneklerini güçlendirmeyi ve SightGlass Vision’ın gözlük camlarının ticarileştirilmesini hızlandırmayı ve miyopi kontrol kategorisini büyütmeyi amaçladığını söylediler.

başkanı Daniel McBride, işbirliğinin “miyopi yönetimini erişilebilir hale getirme sözümüzü ve çocukluk miyopisini tedavi etme standardını yerine getireceğini” söyledi.SightGlass’ın kurucusu ve CEO’su Thomas Chalberg, işbirliğini “çığır açan” olarak nitelendirerek şunları söyledi: “Bu, yalnızca teknolojinin geleceği değil, miyopi ilerlemesini yavaşlatılabilecek kategori alanımızı da genişletiyor, milyonlarca çocuk hakkındaki güvenimize katkıda bulunuyor.”

Şirketler, SightGlass Vision teknolojisinin mevcut ürünlerini Essilor’un Stellest optik cam ve CooperVision’ın MiSight ve ortokeratoloji kontakt lensleriyle tamamlayacağını öne sürüyor.

EssilorLuxottica’nın CEO’su Francesco Milleri ve CEO yardımcısı Paul du Saillant, tamamlayıcı çözümlerin “dünya çapındaki müşterilerin ve tüketicilerin artan ihtiyaçlarına yanıt veren gelişmiş ürün çeşitleri sunarak teklifimizi daha da güçlendireceğini” paylaştı.

Tamamlayıcı ürünlerle Bay McBride şunları söyledi: “Göz sağlığı uzmanları miyopiden etkilenen artan sayıda çocuğu tedavi etmek için kapsamlı bir optik müdahale portföyü oluşturabilirler.

Uzmanların ve hizmet sağlayıcıların bir dizi etkili tedaviye erişmesi gerekiyor ve biz onlar için pazara etkili ürünler sunmaya kararlıyız” diye ekledi.

Şirketler, CooperVision’ın son araştırması olan Küresel Miyopi Tutumları ve Farkındalık Çalışması‘ndan elde edilen içgörüler girişimin gerekçesini desteklediğini öne sürdü .

Çalışma, uzmanların % 82’sinin, genç hastalarının yaşlandıkça miyopi ile ilişkili önemli göz sağlığı sorunlarına sahip olacağından endişe ettiğini gösterdi. Uzmanların yarısından fazlası, ebeveynlerin gelecekteki göz sağlığı risklerini anlamadığını düşünüyor. Bununla birlikte, çalışma, riskler açıklandıktan sonra, ebeveynlerin% 87’sinin miyopi yönetimi çözümleri hakkında daha fazla şey öğrenmeye açık olduğunu buldu.

Ankette, uzmanlar ayrıca belirli bir miyopi yönetimi seçeneğini önermenin en önemli nedenlerinin klinik sonuç performansı, çocuklar için kullanım kolaylığı ve düzenleyici onaylar olduğunu belirledi.

Miyop Nedir? Miyop Hakkındaki Gerçekler.

Ortaklık aracılığıyla EssilorLuxottica ve , farkındalığı artırmayı ve sorunu çözmek için ek çözümler sunmayı planladıklarını paylaştı.

Devralmanın kapatılması ve ortak girişimin oluşturulması, hem düzenleyici onaylara hem de diğer kapanış koşullarına tabidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');