SEKTÖRDEN HABERLER

ENGİN BULUT XI. Bölge Samsun Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanlığına Adaylığını Açıkladı.

 

 

 

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM

 

Karadeniz optisyen ve gözlükçüler derneğini 1988 yılında meslektaşlarımızla birlikte hayata geçirdik.Kuruluş aşamasından itibaren 23 yıl boyunca başkanlığını yürüttüm . Sağlık sorunları nedenilyle başkanlık görevimden ayrıldım.

Optik sektörümüzün 40 yıllık oda olma mücadelesi 5193 sayılı optisyenlik hakkında kanuna eklenen geçici 4. Maddesinde 6643 sayılı Türk eczacılar birliği kanununa kıyasen çıkan kanun maddesi gereğince oda ve birlik kurma süreci başlamıştır.

Optisyen ve gözlükçüler derneklerinin seçmiş olduğu 120 genel kurul delegesi ile Sağlık bakanlığı gözetiminde geçici ilk genel kurulu 17.03.2019 tarihinde yapılmış ve 9 kişilik geçici yönetim kurulu seçilmiştir .Yönetim kurulunun kendi içerisinde yapmış olduğu görev dağılımı secimi neticesinde Türk optisyen gözlükçüler birliği genel sekreterlik görevine ( ENGİN BULUT) seçilmiş bulunmaktayım.

Optik sektörümüze ve meslektaşlarımıza daha saygın ve daha güzel şartlar altında çalışmalarımızı yürütebilmek için geçici olarak kurulan odaların 3 aylık bitim süreci sonunda yapılacak olan genel kurulda XI Bölge oda başkanlığına ENGİN BULUT olarak aday olduğumu açıklıyorum.

Vereceğiniz destek ve çalışmalarınızdan dolayı tüm meslektaşlarımıza şimdiden çok TEŞEKKÜR ediyorum .

SAYGILARIMLA                                                              GENEL SEKRETER

 

1.AMASYA              2.ARTVIN

3.ARDAHAN           4.BAYBURT

5.GIRESUN            6.GÜMÜSHANE

7.KASTAMONU      8.ORDU

9.RIZE                    10.SAMSUN

  1. SINOP               12.TOKAT

13.TRABZON

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');