Uncategorized

Diyarbakır’da Optisyenlerle Özel Röportaj

Oda Aidatlar Çok Yüksek! Birlik’te Kiminle Muhatap Olacağımızı Bilmiyoruz.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan toplantı sonrası optisyen ve gözlükçü meslektaşlarımız ile yaptığımız röportajda, optisyen Bülent Yazıcıoğlu şunları söyledi:
Biz odanın Diyarbakır da kurulması için imzalar toplayarak başvuru yaptığımızda 100’den az meslek mensubunun bulunduğu illerde oda kuruluşlarını kanunen büyük genel kurulda kararlaştırılacağı söylendi ama 100’den az üyesi olan Şanlıurfa’ya oda kuruldu. Biz burada, bu hukuksuzluğun ortadan kalkmasını istiyoruz onun için çevre illerden gelen arkadaşlar ile burada bir araya geldik. Birlik yönetimin başında kimlerin olduğunu bilmiyoruz. Kimle muhatap olacağız adresleri ne, telefonları nerede, bilinmiyor. Aidatlar konusunda şaibeler var. Kanundaki ilgili madde, yönetmeliğin ilgili maddesi ile birbirinden çok farklı. Bu davalar sonuçlanana kadar, oda kayıt sürecinin son gününe kadar odaya kayıt olmayacağız!
Optisyen olan Abdurrahim Erdoğan ise; aidatların çok yüksek olduğunu, bunun daha aşağılara çekilmesi gerektiğini; aksi halde bulunduğumuz bölgelerde 200’den fazla müessese olmasına rağmen bunların 20-30 tanesinin bu ücreti ödeyebilecek gücü olduğunu onun dışında kalanların ise ödemesinin mümkün olamayacağını aktardı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');