SEKTÖRDEN HABERLER

Bilim Kurulu ” Optik Sektörünü Uyardık”.

Seçim tarihi yaklaşırken adaylar projelerini paylaşmaya başladı. Sarı liste başkan adayı Abadullah AYDIN ve bilim kurulunun geliştirmiş olduğu projelerden biri olan Hesapmatik ürün fiyatlandırmasının nasıl yapılması gerektiğini hesaplayan bir program.Ayrıca tanıtım da konuşma yapan Bilim kurulu üyesi Doc.Dr. Hayrettin Zengin sektördeki son gelişmeler içinde uyarılarda bulundu.

Bilim Kurulu ” Optik Sektörünü Uyardık”.

Sarı liste ,İstanbul Optisyen Gözlükçüler Odası Başkan adayı ve bilim kurulunun çalışması ile ortaya çıkan adlı Excell Formatlı hesap cetveli meslektaşlarımızın satın aldıkları ürünü ne kadar satarlarsa kâr elde edebilirler ürün stok takibi , çalışanların maaşları , kira ,vergiler , stopajlar vb. işletmenin giderlerinin bir ürüne yansıtılmasını ve sonuç olarak o ürünün kaça paraya satılması gerektiğini belirleyen bir program.
Sarı liste bilim kurulu üyesi Doc.Dr. , “2005 yıllında 52 il gezerek bilgilendirme toplantıları yaptık. Bu gün başımıza gelecekleri önceden söyledik, o zaman uyardım şimdi bilim kurulu olarak yine sektörü uyarıyoruz marka ürün alamayacaksınız marka ürün üreticileri artık ürünlerini  kendi mağazalarında satacaklar siz marka ürüne ulaşamayacaksınız . ” diyerek meslektaşlarımızı uyardı. Hesapmatiğin genel amacı hakkında bilgi verdikten sonra hesapmatiğin tanımı yapıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');