SEKTÖRDEN HABERLERUncategorized

Avrupa Optometri ve Optik Konseyinden Açıklama.

Avrupa Optometri ve Optik Konseyi (ECOO), Belçika, Hollanda ve İtalya için EssilorLuxottica davasında Avrupa Komisyonu tarafından dayatılan koşulları memnuniyetle karşıladı, ancak ECCO bunun yeterince kapsamlı olmadığına ve benzer pazar ortamlarına sahip tüm ülkeleri kapsaması gerektiğine inanmaktadır.

, büyük ölçüde bağımsız mağazalara sahip KOBİ’lerden oluşan bir sektör olan Avrupa’daki gözlükçüleri ve optometristleri temsil etmektedir. ‘nın ’ı ( ’nun dahil olduğu grup ) satın alarak dikey entegrasyon ile sahadaki diğer bağımsız gözlükçüler üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olacaktır.

ECOO’nun Eski Başkanı ve Haznedarı Peter Gumpelmayer, Komisyon’un koşulları hakkında yorumda şunları söyledi:

“Bu koşulların sadece üç ülkeyle sınırlı olduğunu görmekten üzüntü duyuyoruz çünkü bu oyuncuların pazar gücü, kendi ülkem Avusturya da dahil olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinde de son derece önemli. Her ölçekteki optik mağazasının bu sektörde faaliyet göstermesi için yeterli kapsamın olması, müşteriler veya hastalar için seçim ve kalite sağlanması çok önemlidir. Bu davanın sonucunun yine de dengeli ve rekabetçi bir pazara izin vereceğini umuyoruz. ”

***

İletişim:

Avrupa Optometri ve Optik Konseyi (ECOO)

Rond Point Schuman 6, Kutu 5

1040 Brüksel, Belçika

Tel: +32474 07 87 09

E-posta: [email protected]

ECOO hakkında:

Avrupa Optometri ve Optik Konseyi (ECOO), 25 ülkeden 150.000’den fazla optometrist ve optisyenin çıkarlarını temsil eden bir Avrupa kuruluşudur. Göz sağlığını sınırların ötesinde halka tanıtmayı ve Avrupa çapında optometrik ve optik uygulamaların klinik ve eğitim standartlarını uyumlu hale getirmeyi amaçlamaktadır.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');