SEKTÖRDEN HABERLER
Trend

Atasun’dan satış görüşmeleri basın açıklaması

GrandVision ile EssilorLuxottica Arasında Satış Görüşmeleri Başladı

Atasun logo

Basın Açıklaması                                                                                                            19 Temmuz 2019

ile Arasında Satış Görüşmeleri Başladı

’in de aralarında bulunduğu markalarıyla, optik perakendede dünya liderlerinden GrandVision’dan yapılan açıklamaya göre, şirketin ana hissedarı HAL Holding’in GrandVision’daki tüm hisselerinin satışı konusunda EssilorLuxottica ile görüşmelere başladığı duyuruldu.

Türkiye’de 50 ilde 239 noktası ve 2 milyonu aşan müşterisiyle sektörünün öncü markalarından Optik’in de aralarında bulunduğu, 40’dan fazla ülkede optik perakende alanında faaliyet gösteren GrandVision’dan satış süreciyle ilgili açıklama yapıldı.
GrandVision (Euronext: GVNV), şirketin %76,72’lik oranla ana hissedarı olan HAL Holding NV’nin (Euronext: HAL), hisselerinin tamamının EssilorLuxottica (Euronext: EL)’ya muhtemel satışı konusunda; hisse başına öngörülen yaklaşık 28,00 Avro alım fiyatıyla, görüşmelere başlandığını duyurdu.
Bu aşamada, EssilorLuxottica ve HAL Holding NV arasında bir anlaşmaya varılıp varılamayacağı kesin olmamakla beraber, görüşmelerin 12 ila 24 ay arasında sürmesi öngörülmektedir. Üçü de Euronex’de işlem gören şirketler arasında gelişen bu süreç, çeşitli yetki alanlarında ilgili düzenleyici makamların onayı da dahil olmak üzere geleneksel koşullara tabi olacaktır. HAL Holding NV ve EssilorLuxottica arasındaki işlemin tamamlanmasının ardından EssilorLuxottica, GrandVision’daki tüm hisseler için (zorunlu) halka açık bir teklif verecektir.
Grand Vision Hakkında
Optik perakendede bir dünya lideri olan GrandVision, dünyada daha fazla kişiye yüksek kalitede ve uygun fiyatlı göz bakımı sunmak için çalışmaktadır. GrandVision’ın görüş uzmanları tarafından sunulan yüksek kaliteli göz bakımı; çerçeve ve camları içeren reçeteli gözlükler, kontak lensler ve kontak lens bakım ürünleri, hem düz hem de reçeteli camlar içeren güneş gözlüklerini kapsayan çok çeşitli hizmetleri içerir. Bu ürünler, Avrupa, Amerika, Orta Doğu ve Asya’da 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren önde gelen optik perakende noktalarında sunulmaktadır. GrandVision her gün, müşterilerine 7.200’den fazla mağazada ve 37.000’den fazla çalışanıyla “Göz bakımından daha fazlası” “EYE CARE, WE CARE MORE” söylemiyle hizmet vermektedir. Daha fazla bilgi için, lütfen www.grandvision.com adresini ziyaret edin.

***GrandVision N.V. tarafından yapılan bu açıklama Avrupa’da Piyasa Bozucu Eylemler Yönetmeliği (European Market Abuse Regulation)’nin (596/2014) 17. Bölüm 1. Paragrafı uyarınca yapılan bir duyurudur. Bu genel , herhangi bir menkul kıymetin alım veya abone olma teklifini veya herhangi bir teklif talebini kapsamaz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');