SEKTÖRDEN HABERLER

Ankara’yı Karıştıran Olayda Önemli Gelişme.

Mahmut Yetimin Oda Başkanlığından azledilmesi ve mazbatasının elinden alınması

Merkez yönetimi ’i birlik yönetiminden düşürdükten sonra Ankara Kurucu Oda Başkanlığı görevi olan Mahmut Yetim’in Oda Başkanlığından azledilmesi ve mazbatasının elinden alınması olayı ankara’daki gözlükçü meslektaşlarımızın büyük tepkisini çekti. TOGB merkez yönetiminin mazbatayı vermek istediği Gözde Birlik Platformu olarak aday olan ekibin mazbatayı istememesi üzerine Ankara’da sular duruldu. Gözde Birlik Platformu konu ile ilgili bir bilgilendirme yazısı paylaştı.

 

WhatsApp Image 2019 11 26 at 10.35.27

“GÖZDE BİRLİK GRUBU” BASIN AÇIKLAMASI
DEĞERLİ OPTİSYEN-GÖZLÜKÇÜ MESLEKLEKTAŞLARIMIZ, MESLEĞİMİZDE YAŞANAN SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE BİR KATKI SAĞLAMAK VE MESLEKTAŞLARIMIZ ARASINDA İYİCE AZALMIŞ OLAN DAYANIŞMA RUHUNU YENİDEN CANLANDIRABİLMEK ADINA KURULUŞ AŞAMASINDA Kİ ODAMIZIN YÖNETİMİNE ADAY OLDUK.
BU SÜREÇTE DE GEREK ANKARA, GEREKSE BAĞLI İLLERDEKİ MESLEKTAŞLARIMIZI ZİYARET EDEREK NİÇİN BU YOLA ÇIKTIĞIMIZI YÜZYÜZE ANLATMAYA ÇALIŞTIK. BU ZİYARETLERDE BİZ KENDİMİZİ ANLATIRKEN, MESLEKTAŞLARIMIZ DA BİR TAKIM OLAYLARA FARKLI BAKIŞ AÇILARIYLA BİZE OLAĞANÜSTÜ IŞIK TUTTULAR. BU VESİLEYLE SEÇİMLERİN MESLEK İÇİ İLETİŞİMİ SAĞLAMASI AÇISINDAN BİZE ÇOK ŞEYLER KATACAĞINA OLAN İNANCIMI DA BELİRTMEK İSTİYORUM.
DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ,
BİZİM BU ÇALIŞMALARIMIZ SIRASINDA ANKARA GEÇİCİ YÖNETİMİ, GEÇİCİ ÜST BİRLİK YÖNETİMİ TARAFINDAN GÖREVDEN AZLEDİLMİŞTİR.DAHA ÖNCEDEN ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN GRUPLAR ARASINDA TEKRARDAN OYLAMA YAPARAK BİRİNİ GEÇİCİ YÖNETİM OLARAK ATAMA YÖNTEMİNİ BENİMSEMİŞ, BUNLAR İÇİNDEN DE BİZİM İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GRUBA BU GÖREVİ VERMEK İSTEMİŞTİR.
DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ,
BİZ, GÖZDE BİRLİK GRUBU OLARAK BU YOLA ÇIKARKEN, BİR MENFAAT İÇİN DEĞİL, BELİRLİ İLKELER İÇİNDE MESLEĞİNE KATKI YAPMAK İSTEYEN BİR EKİP OLARAK YOLA ÇIKTIK. YANİ İLKELER VE ETİK ÜLKEMİZDE MAALESEF DEJENERE OLMUŞ AMA BİZİM İÇİN HALA ÇOK DEĞERLİ KAVRAMLAR. GÖZDE BİRLİK GRUBU OLARAK, BU SEÇİMLERDE ADAY OLMUŞ BİR GRUBUN GEÇİCİ YÖNETİMİ ÜSTLENMESİNİN ETİK OLMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ. BU NEDENLE; ÜST BİRLİK YÖNETİMİNİN, GEÇİCİ YÖNETİM TEKLİFİNİ (GRUBUMUZ ÜYELERİNİN TAMAMININ OYUYLA) KABUL ETMEDİĞİMİZİ KENDİLERİNE İFADE ETTİK.
BİRLİK YÖNETİMİNİN BU TEVECCÜHÜNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ. KURULUŞ DÖNEMİNDE OLUŞAN BU SANCILI SÜRECİ SAĞDUYU VE DAYANIŞMAYLA AŞACAĞIMIZA, MESLEĞİMİZİN HAKETTİĞİ SAYGINLIĞA EN KISA SÜREDE ULAŞACAĞINA İNANIYOR, TÜM MESLEKTAŞLARIMIZI SAYGIYLA SELAMLIYORUZ.

GÖZDE BİRLİK GRUBU ADINA
İSMET ÖZBAŞI-RAMAZAN ÖZER

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
); ga('require', 'linkid'); ga('send', 'pageview');